SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd uczniowski zazwyczaj kojarzy nam się z grupką uczniów, która poza organizowaniem dyskotek szkolnych nie pełni szczególnej roli w życiu szkoły. Obraz tej organizacji w XI LO przedstawia się inaczej. Opiekunem Samorządu jest pani prof. Urszula Chomik-Kraszewska, która nadzoruje jego pracę i służy radą. Oprócz opiekuna występuje również Zarząd, w którego skład wchodzą: Przewodniczący, Wiceprzewodniczący, Sekretarz.

W skład Samorządu wchodzą wszyscy uczniowie szkoły, którzy mają w nim swoich przedstawicieli tzw. Przewodniczących Klas. Zebrania Samorządu organizowane są zazwyczaj co miesiąc, a w razie potrzeby nawet częściej.

Nie można mówić o Samorządzie pomijając jego zasługi. Dzięki niemu m.in. powstał Radiowęzeł, który sprawia, że szkolna egzystencja nabiera kolorów w rytm muzyki. Samorząd jest również współtwórcą "Jedenastek", czyli Prestiżowych Nagród XI LO oraz wielu innych imprez, np.

• Wigilie Klasowe nawiązujące do świątecznych tradycji,
  • "Dzień Dziecka",
  • Dzień Nauczyciela,
  • Dni Żaka Jedenastniaka.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się stworzyć siłownię z prawdziwego zdarzenia. Nie są to "takie tam sobie" urządzenia, a naprawdę profesjonalny sprzęt. Dzięki pomocy Rady Rodziców posiadamy również profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, za który bardzo dziękujemy! Najważniejszym jednak sukcesem Samorządu Uczniowskiego XI LO jest to, że uczniowie widzą jego działalność i postępy, że chcą z nim współpracować.

Przewodniczący SU Julian Płonowski 3h
Zastępca - Krystian Wodzielak 2b
ZastępcaPaulina Kondzior 2g
Sekretarz - Daniel Supiński 2g

Przedstawiciele SU w Radzie Szkoły

Julian Płonowski 3h
Krystian Wodzielak 2b
Paulina Kondzior 2g

SENTENCJA ŁACIŃSKA NA PAŹDZIERNIK: Sine amicitia vita est nulla. Nie ma życia bez przyjaźni.